Vartotojų teisės ir mažmeninė prekyba

Regiono ir tarptautinėms įmonėms lyderėms teikiame teisinę konsultaciją mažmeninės prekybos verslo klausimais.

Turime didžiausią ir labiausiai patyrusią ekspertų komandą ‒ ji pasiekė geriausių rezultatų nuo sandorių strateginio planavimo iki sutarčių įgyvendinimo ir valdymo.

Palaikome glaudžius ryšius su reguliavimo institucijomis, todėl mūsų klientai gauna neabejotiną naudą.
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Dr. Jaunius Gumbis

Partneris

Prekybos ir komercinės veiklos praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODYgNTg2NjY=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86amF1bml1cy5ndW1iaXNAZWxsZXgubHQgIj5qYXVuaXVzLmd1bWJpc0BlbGxleC5sdCA8L2E+:xx
Praktikos srities naujienos
„Ellex“ konsultavo „Selecta“ grupę parduodant jos verslą Baltijos šalyse
Daugiau

Pagrindiniai šios srities projektai

„Ellex“ konsultavo „Selecta“ grupę parduodant jos verslą Baltijos šalyse
„BaltCap“ valdomas fondas „BaltCap Private Equity Fund II“ pasirašė sutartį dėl Baltijos šalių vietines rinkas aptarnaujančio verslo pirkimo iš Europos kavos aparatų prekybos ir paslaugų tinklo „Selecta Group“. Baltijos regione lyderiaujančių advokatų kontorų grupė „Ellex“ atstovavo „Selecta Group“ šiame sandoryje.
 
„Selecta“ yra Europos rinkos lyderė kavos aparatų prekybos ir paslaugų srityje. Bendrovės geografinė rinka dabar apima 15 šalių visoje Europoje ir aptarnauja 6 mln. klientų kiekvieną dieną. Baltijos šalyse veikiančiose trijose įmonėse dirba apie 75 žmonės ir jų pardavimai per metus viršija 10 mln. eurų.
Sandorį dar turi patvirtinti kompetentingos institucijos. Sandorio vertė neatskleidžiama.
Atstovavome bendrovei „Gordon Trade & Logistics Ltd“ iškilus ginčui su Lietuvos Respublikos muitine
„Gordon Trade & Logistics Ltd“ kreipėsi kilus sudėtingam ginčui dėl prekių, gabenamų į Baltarusiją per Lietuvą, klasifikacijos pagal TARIC kodus.

Mūsų pastangomis Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą kliento naudai ir įpareigojo Lietuvos Respublikos muitinę kreiptis į Europos Komisiją dėl šių klausimų išaiškinimo.

Šis ginčas buvo reikšmingas bylinėjimosi praktikai Lietuvoje. Tai precedentinis atvejis, kai buvo patvirtinta, jog sudėtingų klasifikacijos pagal TARIC kodus klausimų Lietuvos muitinė negali spręsti vienašališkai.
Vykdėme sudėtingą laivo įsigijimo procedūrą
UAB „Baltlanta“ buvo perkelta paskola, kurią Islandijos bankas „Arion“ suteikė ankstesniam savininkui už įsigytą laivą.

Užsienio bankai retai finansuoja laivų, registruojamų su Lietuvos vėliava, įsigijimą. Viena pagrindinių priežasčių ‒ Lietuvoje galiojantys atskiri registrai laivams ir jų hipotekoms. Dėl šios sistemos teisiškai neįmanoma tuo pačiu metu registruoti laivo ir jo hipotekos.

Koordinavome Belizo ir Lietuvos institucijų veiksmus bei nustatėme bendrovės „Baltlanta“ sandorio vykdymo tvarką taip, kad neliktų laiko tarpo tarp laivo išregistravimo ir hipotekos išregistravimo iš Belizo registro, kartu sudarydami ir įregistruodami hipoteką Lietuvoje.