Prekyba ir reguliuojamos industrijos

Turime sukaupę daug patirties visose komercinių sutarčių srityse. Deriname sektoriaus ir technines žinias su gebėjimu atrasti pažangių sutartinių sprendimų. Esame vertinami kaip vieni geriausių šios srities specialistų ir nuolat kviečiami dalyvauti teisėkūros darbo grupėse. Mūsų ekspertai dažnai skaito paskaitas nacionalinėse ir užsienio teisės mokyklose, taip pat dalyvauja gerai žinomose šios srities iniciatyvose.
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Dr. Jaunius Gumbis

Partneris

Prekybos ir komercinės veiklos praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODYgNTg2NjY=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86amF1bml1cy5ndW1iaXNAZWxsZXgubHQgIj5qYXVuaXVzLmd1bWJpc0BlbGxleC5sdCA8L2E+:xx

Dr. Karolis Kačerauskas

Partneris

Prekybos ir komercinės veiklos praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2NDA0MTA1OA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86a2Fyb2xpcy5rYWNlcmF1c2thc0BlbGxleC5sdCI+a2Fyb2xpcy5rYWNlcmF1c2thc0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx
Praktikos srities naujienos

Pagrindiniai šios srities projektai

Konsultavome ir dalyvavome sandoryje dėl naujos branduolinės elektrinės statybos
Konsultavome dėl bendrosios įmonės steigimo naujai branduolinei elektrinei statyti Lietuvoje ir atlikome įvairias užduotis: paskelbėme ir organizavome projekto strateginio investuotojo atrankos konkursą, sprendėme žemės, aplinkos apsaugos ir planavimo klausimus, susijusius su galimų paskatų ir rinkos rizikos mažinimu strateginiams investuotojams.

Parengėme energetikos ir bendrosios reguliavimo sistemos reformos planą, koncepcijos susitarimą bei koncesijos sutartį ir derėjomės dėl šių sutarčių. Nustatėme bendrosios įmonės struktūrą, parengėme jos akcininkų sutarties projektą, derėjomės dėl jo ir konsultavome dėl verslo modeliavimo bei struktūros. Taip pat dirbome su daugeliu kitų su projektu susijusių sutarčių. Koncesijos sutarties projektui ir pagrindiniams su juo susijusiems įstatymų projektams pritarė Lietuvos Respublikos Seimas, juos pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentė.
Konsultavome dėl naujos atominės elektrinės statybų Lietuvoje bei elektros tinklų su Švedija ir Lenkija tiesimo finansavimo
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, UAB Visagino atominė elektrinė, AB „Litgrid“ ir šioms grupėms priklausančios įmonės kreipėsi į mus teisinės konsultacijos. LR Vyriausybę domino atsakymai į sudėtingus energetikos projekto klausimus, tokius kaip naujos atominės elektrinės statyba Lietuvoje ir elektros tinklų su Švedija ir Lenkija tiesimas. 

Savo apimtimi ir verte tai buvo visų laikų didžiausias Baltijos šalių projektas. Konsultacijose buvo sprendžiamos projekto finansavimo schemos, kuriami instituciniai viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės modeliai.
Konsultavome Europos Komisiją dėl energetikos, mobilumo ir transporto politikos teisinių aspektų
Europos Komisija vykdė konkursą sudaryti bendrą paslaugų sutartį su keliais tiekėjais dėl teisinės, ekonominės ir techninės pagalbos paslaugų teikimo energetikos, mobilumo ir transporto politikos srityse.

Kartu su ekspertų grupe padėjome Europos Komisijai energetikos srityje teisiniais, ekonominiais ir techniniais klausimais.