Uždaryti

Aplinkosauga

Turime ilgametės patirties ir specifinių žinių aplinkos teisės srityje. Dalyvavome rengiant daugybę su aplinka susijusių įstatymų ir kitų teisės aktų. Taip pat dalyvavome su reguliavimu susijusiuose tyrimuose ir Europos Sąjungos aplinkos teisės aktų įgyvendinimo projektuose.
 
Atstovavome investuotojų ir kitų subjektų interesams dėl aplinkos taršos reikalavimų, gamintojo atsakomybės taikymo, poveikio aplinkai vertinimo, žalos aplinkai, atliekų tvarkymo, šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų teisinių aplinkos apsaugos klausimų valstybinėse ir nacionalinėse valdžios institucijose bei teismuose.
 
Dažnai dalyvaujame vykdant aplinkosaugos auditą.

Susisiekite

Ema Būtėnienė

Ekspertė

+370 52665983
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZW1hLmJ1dGVuaWVuZUBlbGxleC5sdCI+ZW1hLmJ1dGVuaWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Konsultavome didžiausius miškininkystės ir žemės ūkio verslo Lietuvoje investuotojus
Konsultavome ir teikėme teisines paslaugas kelioms bendrovėms, investuojančioms į žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę Lietuvoje.

Dirbome su projektais, susijusiais su žemės įsigijimu ar nuoma, ekologiniu ūkininkavimu, Europos Sąjungos finansavimu, teritorijų planavimu, zonavimu ir gamtos išteklių naudojimu. Taip pat atstovavome klientų interesams teismuose ir valstybės bei savivaldos institucijose.
Lietuvos naftos bendrovei padėjome parengti unikalų anglies dioksido surinkimo ir saugojimo projektą ir pateikti paraišką paramai pagal gauti
Lietuvos ir Danijos bendrovė „Minijos nafta“ bei Norvegijos bendrovė „Sargas“ suvienijo jėgas dėl „MoreCCS“ – išskirtinio anglies dioksido surinkimo ir geologinio saugojimo projekto. Abi bendrovės parengė paraiškas gauti finansinę paramą pagal programą NER300. Kiekviena įmonė įsipareigojo įgyvendinti atskiras projekto dalis.

Vadovaudami ir koordinuodami bendrą projektą, rengėme bendrą Lietuvos ir Norvegijos paraišką gauti Europos Sąjungos ir Europos investicijų banko paramą, rengėme projekto dokumentus ir šalių sutartis, atstovavome šalims Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje ir Vyriausybėje.
Konsultavome dėl strateginės energetikos infrastruktūros plėtros Baltijos šalių regione
Naujų elektros jungčių tiesimo ir elektros perdavimo tinklo stiprinimo strateginės reikšmės projektai sudarys galimybę visoms Baltijos šalims prisijungti prie Vakarų Europos elektros sistemos ir užtikrins saugesnį energijos tiekimą.

Jais taip pat bus užtikrintas energijos eksportas iš Europos ir importas į ją. Numatyti tokie infrastruktūros objektai: elektros jungtys su Švedija ir Lenkija bei suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas Klaipėdos jūrų uoste.

Padėjome klientams sudaryti ir derėtis dėl sudėtingų sutarčių, susijusių su moderniomis technologijomis. Prisidėjome prie šių projektų įgyvendinimo, sėkmingai teismuose įrodę jų teisėtumą ir skubumą. Padėjome pamatus naujos teismų praktikos kūrimui ‒ ji padės vystyti kitus infrastruktūros projektus Lietuvoje.