Nekilnojamasis turtas ir aplinkosauga

Teikiame visą teisinių paslaugų spektrą tokiose srityse kaip įsigijimas ir perleidimas, statyba, finansavimas, žemės naudojimas, planavimas ir užstatymas, nuoma, aplinkos teisė, draudimas ir apmokestinimas.

Prisidedame prie savo klientų sėkmės organizuodami ilgalaikius projektus, per kuriuos rengiame dokumentus, tarpininkaujame derybose, sprendžiame teisinius ir reguliavimo klausimus, taip pat atstovaujame klientams teismo procesuose.

Esame įsigilinę į nekilnojamojo turto nacionalinės teisės problematiką, taip pat puikiai žinome, kaip ją derinti su platesniu tarptautiniu požiūriu.

Vieninteliai rinkoje turime iš tiesų specializuotą aplinkos teisės komandą ‒ ji teikia lyginamąsias konsultacijas reguliavimo klausimais ir padeda klientams spręsti sandorių klausimus.
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Audrius Petkevičius

Ekspertas

Nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2MTYgMzMxNjM=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YXVkcml1cy5wZXRrZXZpY2l1c0BlbGxleC5sdCAiPmF1ZHJpdXMucGV0a2V2aWNpdXNAZWxsZXgubHQgPC9hPg==:xx

Dr. Olga Petroševičienė

Partnerė

Nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos praktikos vadovė
+370 656 68964
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86b2xnYS5wZXRyb3NldmljaWVuZUBlbGxleC5sdCI+b2xnYS5wZXRyb3NldmljaWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx
Komanda

Dr. Robertas Čiočys

Partneris

Įmonių susijungimo ir įsigijimo, privataus kapitalo ir verslo steigimo praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODMgMzM0MTM=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cm9iZXJ0YXMuY2lvY3lzQGVsbGV4Lmx0Ij5yb2JlcnRhcy5jaW9jeXNAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Dovilė Stančikaitė

Asocijuotoji partnerė

crypt:KzM3MCA2MDEgMTc1NDM=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZG92aWxlLnN0YW5jaWthaXRlQGVsbGV4Lmx0Ij5kb3ZpbGUuc3RhbmNpa2FpdGVAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Nijolė Vaičiūnaitė

Ekspertė

crypt:KzM3MCA2NDAgNDEwMjc=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bmlqb2xlLnZhaWNpdW5haXRlQGVsbGV4Lmx0Ij5uaWpvbGUudmFpY2l1bmFpdGVAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Ema Būtėnienė

Ekspertė

crypt:KzM3MCA2MTUgMzMyNzE=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZW1hLmJ1dGVuaWVuZUBlbGxleC5sdCI+ZW1hLmJ1dGVuaWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Julija Nikitaravičienė

Asocijuotoji partnerė

crypt:KzM3MCA2MTggNzk4NjE=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86anVsaWphLm5pa2l0YXJhdmljaWVuZUBlbGxleC5sdCI+anVsaWphLm5pa2l0YXJhdmljaWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Gabrielė Vazniokaitė

Asocijuotoji teisininkė

crypt:KzM3MCA2NTUgNjE4ODE=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2FicmllbGUudmF6bmlva2FpdGVAZWxsZXgubHQgIj5nYWJyaWVsZS52YXpuaW9rYWl0ZUBlbGxleC5sdCA8L2E+:xx

Kristina Matvejenkaitė

Asocijuotoji teisininkė

crypt:KzM3MCA2NDAgMjcyNjk=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86a3Jpc3RpbmEubWF0dmVqZW5rYWl0ZUBlbGxleC5sdCI+a3Jpc3RpbmEubWF0dmVqZW5rYWl0ZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Dominykas Užkurnys

Asocijuotasis teisininkas

crypt:KzM3MCA2OTIgODAxMjk=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZG9taW55a2FzLnV6a3VybnlzQGVsbGV4Lmx0Ij5kb21pbnlrYXMudXprdXJueXNAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Giedrius Svidras

Asocijuotasis teisininkas

crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2llZHJpdXMuc3ZpZHJhc0BlbGxleC5sdCI+Z2llZHJpdXMuc3ZpZHJhc0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx
Praktikos srities naujienos
„Ellex“ kompetencijas rinkoje stiprina naujais partneriais
Daugiau

Pagrindiniai šios srities projektai

„Ellex“ kompetencijas rinkoje stiprina naujais partneriais
2021-01-11
 
Didžiausia Lietuvoje advokatų kontora „Ellex Valiunas” plečia partnerių komandą – nuo sausio kontoros partnerėmis tapo Ginčų sprendimo praktikos vadovė Giedrė Aukštuolienė ir viena žinomiausių Lietuvoje Nekilnojamojo turto teisės eksperčių dr. Olga Petroševičienė. Prie „Ellex“ prisijungia ir naujas partneris Estijoje Martin Mäesalu.

Partnerė G. Aukštuolienė karjerą kontoroje pradėjo prieš dešimtmetį ir per šį laiką tapo viena perspektyviausių jaunosios teisininkų kartos atstove teismo ir arbitražiniuose ginčuose. Jos patirtis apima tiek sudėtingus verslo bylinėjimosi atvejus Lietuvoje, tiek plataus spektro klientų atstovavimą komerciniame arbitraže. Teisininkė taip pat yra sėkmingai atstovavusi Lietuvos Respublikai investicinio arbitražo procesuose. Kartu su partneriu Ramūnu Petravičiumi G. Aukštuolienė vadovauja didžiausiai Lietuvoje Ginčų sprendimo praktikai – iš viso 26 teisininkams.

Vien praėjusiais metais „Ellex“ Lietuvoje atstovavo klientams beveik 300 teismo ir arbitražo bylų, kur ginčų bendra suma viršija 2,6 mlrd. Eur.

Prie partnerių komandos prisijungusi dr. O. Petroševičienei tapo 20-ąja kontoros partnere Lietuvoje. Teisininkė būtent šiame kolektyve prieš 14 metų pradėjo būsimos advokatės karjerą. Vėliau ji dirbo įvairiose mažesnėse kontorose, taip pat individualiai atstovavo stambias verslo įmones bei taip sukaupė vertingos patirties NT teisėje. Ji kartu su Audriumi Petkevičiumi vadovaus Nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos praktikai.   

„Į „Ellex Valiunas“ grįžtu po pertraukos, kurios dėka galiu kontorai suteikti aukščiausią kompetenciją tiek kaip nekilnojamojo turto ekspertė, tiek kaip visos praktikos komandos vadovė. Net neabejoju, kad dirbant su Ellex laukia itin kompleksiški projektai. Man tai ambicingas iššūkis grįžti 2021-aisiais, kai klientams pandemijos kontekste reikės taiklių ir ilgalaikių sprendimų,“ – neabejoja dr. O. Petroševičienė.

Sulig naujų partnerių prisijungimu kontora atsižvelgia ir teisininkų bendruomenėje aktualų lyčių lygybės klausimą. Šiuo metu bendras teisininkų vyrų ir moterų santykis kontoroje lygus, o vadovų pozicijose moterų yra daugiau kaip pusė.

Advokatų kontoros Lietuvoje vadovaujančiojo partnerio Rolando Valiūno teigimu, 2020-aisiais „Ellex“ demonstravo aukščiausią teisinį lygį įvairiais pjūviais: „Visuotine advokatų kontorų klientų nuomone, turime geriausias teisines kompetencijas ir esame patikimiausias strateginis partneris, o taip pat – geriausia Baltijos šalių advokatų kontora pagal prestižinį „The Lawyer“ vertinimą bei absoliutūs lyderiai M&A sandorių rinkoje Baltijos šalyse pagal „Mergermarket“ vertinimą. Smagu, kai ir mūsų klientai buvo savo rinkų lyderiai.“ Anot jo, stiprinama praktikų vadovų komanda irgi yra stipri žinia klientams, kurie rinkdamiesi advokatų kontorą visada tikisi ne tik geriausio rezultato, bet ir efektyvaus projektų valdymo. „Džiaugiuosi, kad kontoroje lyderystės vis aktyviau imasi jaunoji teisininkų karta“, - sako R. Valiūnas.

Prieš pat 2021-uosius partnerių komandą sustiprino ir „Ellex“ biuras Estijoje – 14-uoju partneriu tapo Konkurencijos teisės ir valstybės pagalbos praktikos vadovas M. Mäesalu.
----------------- 
„Ellex Valiunas“ yra Baltijos šalyse didžiausios ir lyderiaujančios verslo advokatų kontorų grupės „Ellex“ dalis. Lietuvoje čia dirba beveik 100 teisininkų, Baltijos šalyse – per 200, iš kurių 42 partneriai. Su verslo palaikymo komanda grupė trijose šalyse turi per 280 darbuotojų.
 
Nekilnojamojo turto praktika pergalingai atstovavo klientui Lietuvos Aukščiausiame Teisme
„Ellex Valiunas“ Nekilnojamojo turto praktikos advokatai Lietuvos Aukščiausiame Teisme laimėjo neeilinę bylą dėl kliento nuosavybės teisių į statinius ir žemę ginčijimo. Teisme buvo nagrinėjamas kaimynų ginčas, susijęs su 1967-1975 metais statytų statinių nuosavybe bei valstybinės žemės prijungimu prie atstovaujamo kliento sklypo.
 
Į „Ellex Valiunas“ advokatų kontorą klientas kreipėsi bylą pralaimėjęs pirmosios instancijos teisme. Kontoros Nekilnojamojo turto komanda iškėlė naujų esminių argumentų ir pakreipė kliento poziciją nauju kampu. Apeliacinės instancijos teismas sėkmingai panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą. 
 
Bylai pasiekus Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą buvo paskirtas žodinis posėdis. Tokius posėdžius teismas skiria tik išskirtiniais atvejais, todėl žodinių posėdžių Lietuvoje vyksta vos 5-6 per metus. „Turėjome garbę ginti kliento poziciją kartu su kolegomis, atstovavusiais klientui pirmojoje instancijoje. Atsakėme į visą eilę teisėjų klausimų. Teismas įvertino, kad byloje yra ir viešas interesas, tačiau konstatavo, kad mūsų klientas nepažeidė nei ieškovo teisių, nei viešojo intereso“, - teismo sprendimą komentavo žodinio posėdžio metu klientą gynusi NT teisės ekspertė Nijolė Vaičiūnaitė.  
 
Bylos eigoje skirtingose instancijose kontoros advokatai demonstravo ypatingą sutelktumą kliento naudai: surado naujų įrodymų ir įžvelgė naujų esminių aspektų, kurių dėka buvo pasiekta pergalė Apeliaciniame teisme. Ruošiantis LAT posėdžiui buvo identifikuoti įvairūs klausimai, kurių buvo galima tikėtis iš teisėjų, parengtas vizualus situacijos pristatymas ir itin argumentuota „Ellex Valiunas“ advokatės N. Vaičiūnaitės kalba pagrindžiant kliento pozicijos teisingumą.  
 
Prie projekto dirbo ekspertės-advokatės Nijolė Vaičiūnaitė ir Ema Būtėnienė bei NT praktikos vadovas Audrius Petkevičius.
„Ellex Valiunas“ atstovavo „EECP“ įsigyjant 4 255 kv. m ploto pastatą netoli Molėtų
2019-11-12
 
Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ atstovavo Norvegijos nekilnojamojo turto investicijų bendrovei „EECP“ įsigyjant prekybos centrą netoli Molėtų, kuriame veikia „Maxima“ ir dar kelios įmonės.

4 255 kv. m bendrojo ploto pastatas prie magistralinio kelio Vilnius–Utena buvo pastatytas 2008 m.

„EECP“ Lietuvoje priklauso dvi įmonės: „EECP Retail Properties II“, kurios valdomo turto vertė 2018 m. siekė 36,3 mln. Eur, ir „EECP Retail Properties III“, kurios turto vertė – 3,4 mln. Eur.

Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ atstovavo nekilnojamojo turto investicijų bendrovei „EECP“ derybose, atliko teisinį patikrinimą bei konsultavo ir rengė dokumentus dėl pastato pirkimo sandorio. Prie projekto dirbo asocijuota partnerė Julija Nikitaravičienė, asocijuotosios teisininkės Gabrielė Vazniokaitė ir Galina Barin.

Norite gauti daugiau teisės naujienų? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!