Įmonių teisė, įmonių susijungimai ir įsigijimai

Esame sukaupę didelę susijungimų ir įsigijimų sandorių patirtį: konsultavome dėl didžiausių sandorių nacionalinėje rinkoje ir visame pasaulyje. Veikėme kaip nepriklausomi konsultantai ir glaudžiai bendradarbiavome su geriausiomis advokatų kontoromis Europoje ir už jos ribų.

Įmonių valdymo, atitikties ir atsakomybės klausimais klientus konsultuojame kasdien, tačiau labiausiai klientų pasitikėjimo nusipelnėme spręsdami verslo struktūros nustatymo ir restruktūrizavimo, strateginių pokyčių, naujų veiklos krypčių ir krizių valdymo klausimus.

Remdamiesi sėkminga tarptautine patirtimi ir giliu nacionalinės sistemos išmanymu, savo klientams siūlome geriausius ir pažangiausius sprendimus.
 
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Paulius Gruodis

Partneris

Įmonių teisės ir įmonių susijungimo ir įsigijimo praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODc3NjUzMA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cGF1bGl1cy5ncnVvZGlzQGVsbGV4Lmx0ICI+cGF1bGl1cy5ncnVvZGlzQGVsbGV4Lmx0IDwvYT4=:xx

Rolandas Valiūnas

Vadovaujantysis partneris

crypt:KzM3MCA2NzUgMzY0NDk=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cm9sYW5kYXMudmFsaXVuYXNAZWxsZXgubHQiPnJvbGFuZGFzLnZhbGl1bmFzQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Rūta Armonė

Asocijuotoji partnerė

Įmonių teisės ir įmonių susijungimo ir įsigijimo praktikos vadovė
crypt:KzM3MCA2NDAgNDEzMTM=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cnV0YS5hcm1vbmVAZWxsZXgubHQiPnJ1dGEuYXJtb25lQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Žilvinas Zinkevičius

Partneris

crypt:KzM3MCA2OTggMzI1MDQ=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86emlsdmluYXMuemlua2V2aWNpdXNAZWxsZXgubHQiPnppbHZpbmFzLnppbmtldmljaXVzQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Dr. Robertas Čiočys

Partneris

Įmonių susijungimo ir įsigijimo, privataus kapitalo ir verslo steigimo praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODMgMzM0MTM=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cm9iZXJ0YXMuY2lvY3lzQGVsbGV4Lmx0Ij5yb2JlcnRhcy5jaW9jeXNAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx
Praktikos srities naujienos
Atstovavome Monnoyeur Group ir jai priklausančiai grupės įmonei Arkance įsigyjant AGACAD
Daugiau

Pagrindiniai šios srities projektai

Atstovavome Monnoyeur Group ir jai priklausančiai grupės įmonei Arkance įsigyjant AGACAD
2021-02-17
 
„Ellex Valiunas“ atstovavo Monnoyeur Group“ ir jai priklausančiai grupės įmonei Arkance įsigyjant AGACAD, specializuotą programinės įrangos kūrimo centrą Lietuvoje. Kontoros Įmonių teisės, įmonių įsigijimų ir susijungimų praktikos teisininkai klientui patarė visais su įsigijimu susijusiais klausimais.

„Monnoyeur Group“ dukterinė įmonė „Arkance“ ir 650 jos darbuotojų teikia paramą daugiau nei 50 tūkst įvairaus dydžio įmonės iš įvairiausių pramonės šakų projektuose, skirtuose skaitmeninti dizainą, gamybą ir paslaugų operacijas. Nuo įkūrimo 2011 m. „Arkance“ išaugo ir tapo vienu didžiausių šios rinkos žaidėjų Europoje ir prie to prisidėjo įvykdyti įmonių įsigijimai. Per keletą metų įmonė įgyvendino keliolika įsigijimų ir taip grupė įsitvirtino Beneliukso, Lenkijos, Rumunijos, Suomijos bei Centrinės Europos (Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje) šalyse. Įmonės metiniai pardavimai padidėjo nuo 40 iki 160 mln. Eur. Buvimas Europos žemyne yra laikoma kaip viena iš „Arkance“ sėkmės priežasčių.

2020 m. pradžioje grupė įgyvendino dar vieną įsigijimą ir prisijungė lietuvišką įmonę AGACAD. Lietuvių programinės įrangos kūrėjas pasaulyje išgarsėjo kaip profesionalių plėtinių kūrėjas, kuriantis „Autodesk Revit“. Šios programinės įrangos misija – paspartinti BIM taikymą statyboje.
 
Jos misija - paspartinti BIM pritaikymą kuriant sprendimus, paremtus pažangiausių specialistų patirtimi, jau turi 13 000 naudotojų daugiau nei 130-yje šalių. Kai kuri AGACAD sukurta programinė įranga tapo privaloma projektuojant ir gaminant medines, metalines ir betonines konstrukcijas .
 
Projektą įgyvendino partneris Paulius Gruodis, asocijuotas teisininkas Mantas Juška bei teisininkas Arvydas Grušeckas.
Baltijos šalių M&A rinka 2020-aisiais pademonstravo atsparumą COVID-19 pandemijai
2021-02-11
 
Nepaisant COVID-19 poveikio daugeliui verslo sektorių, Baltijos šalių regione 2020-aisiais užfiksuota 70 įmonių susijungimų ir įsigijimų (angl. Mergers and acquisitions, M&A) sandorių. Jų viešai atskleidžiama vertė siekė 1,2 mlrd. eurų. Praėjusių metų rezultatą ekspertai vertina kaip įprastą ar net didesnį nei 2019-aisiais, o tai pandemijos akivaizdoje rodo Baltijos šalių regiono neblėstantį patrauklumą investuotojams. 

Rinkos tendencijas išsamiai apžvelgė Baltijos šalių advokatų kontorų tinklas „Ellex“ kartu su rinkos tyrimų agentūra „Mergermarket“ . Ši Baltijos šalių M&A apžvalga apima 2020 metų duomenų analizę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei ekspertų įžvalgas 2021 metams.
 

Akivaizdu, kad rezultatai prieštaringi, ypač atsižvelgiant į COVID-19 situaciją ir ekonominius sunkumus", - sako Paulius Gruodis, „Ellex“ partneris Lietuvoje. „Metų pradžioje sandorius planavusių klientų nuotaika buvo atsargi, taigi buvo galima prognozuoti, kad šiemet rinka susitrauks ir sandorių skaičiumi tikrai atsiliksime nuo ankstesnių metų. Visgi, mūsų įgyvendintų sandorių skaičius buvo daug didesnis nei galėjome tikėtis. Ir atsparumas globaliems iššūkiams ir sunkumams yra tarsi išskirtinė Baltijos šalių ekonomikos savybė. Panaši situacija buvo ir per pasaulinę finansų krizę, ir praėjusiais metais, kai padėtis regione tapo labai komplikuota“. 
 
Žvelgiant į statistiką Europos mastu, pandemija rinką smarkiai paveikė. Susijungimų ir įsigijimų apimtys sumažėjo 17 proc. (iki 6789 sandorių), palyginti su 8151, kurie Europoje įvyko 2019 m.  

Estijos „Ellex“ partneris Sven Papp paaiškina esmines Baltijos šalių regiono atsparumo priežastis: „Šalių vyriausybėms paskelbus subsidijų programas, o privatiems bankams pranešus apie  paskolų ir kitų priemonių mokėjimo atostogas, viskas susidėliojo į savo vietas. Parama leido įmonėms išgyventi sunkumus, o vasaros pradžioje mes jau pajutome ir drąsiau į rinką grįžtančius sandorius“. 

Technologijos, žiniasklaida ir telekomunikacijos (TMT) ir toliau buvo pagrindinė susijungimų ir įsigijimų varomoji jėga regione. 2019–2020 m. šis sektorius sudarė 20% visų sandorių Baltijos šalyse (palyginti su 17% 2017/18 metais) ir 31% bendros sandorių vertės (palyginti su 9% 2017/18 metais). Šiai sričiai priklauso ir trys iš šešių didžiausių Baltijos šalių sandorių 2020 m., įskaitant antrą ir trečią pagal dydį. 

Privataus kapitalo fondų veikla Baltijos šalyse taip pat šiek tiek padidėjo. Šio sektoriaus susijungimų ir įsigijimų apimtys sudarė iki 17 sandorių, palyginti su 15-a 2019 m. Bendra jų vertė išaugo iki 301 mln. Eur (nuo 283 mln. Eur ankstesniais metais). Didėjantis pasaulinių vertybinių popierių įmonių susidomėjimas regionu dėl pajamingumo medžioklės ir regioninių fondų atsiradimo reiškia, kad alternatyvi finansavimo erdvė greičiausiai ilgalaikėje perspektyvoje dar augs. 

„Ellex“ partneris Lietuvoje P. Gruodis teigia, kad privataus kapitalo fondai yra sukaupę rekordiškai daug kapitalo, taigi objektyviai vertinant 2021 m. turėtume laukti didelio aktyvumo susijungimų ir įsigijimų sandorių rinkoje: „Kai tik atsiras daugiau aiškumo dėl COVID-19 situacijos pasaulyje, o tuo pačiu Europoje, ir paspartės vakcinacijos programos, tikėtina, kad sulauksime dar daugiau susijungimų ir įsigijimų bei išskirtinių pasiūlymų”. 

Gerai išgyvenusi precedento neturinčius 2020 m. sukrėtimus, Baltijos šalių susijungimų ir įsigijimų rinka turi tvirtas galimybes atsinaujinti 2021 m.  

10 didžiausių 2020 m. Baltijos šalyse sandorių:
 
 
 
Apie „Ellex“ ​

„Ellex“ advokatų kontorų tinklas vienija tris aukščiausius reitingus ir kompetencijas turinčias advokatų kontoras Baltijos šalyse – „Ellex Raidla“ Estijoje, „Ellex Klavins“ Latvijoje ir „Ellex Valiunas“ Lietuvoje.
 
„Ellex“ turi didžiausią ir labiausiai pripažintą įmonių teisės, susijungimų ir įsigijimų komandą Baltijos šalyse, kuri keletą metų iš eilės pirmauja pagal sandorių vertę ir skaičių Vidurio ir Rytų Europoje. Paskutinį pripažinimą kaip „Metų M&A teisinis patarėjas 2020“ kontoroms suteikė „MergerMarket“ bei žymiausias teisininkams skirtas leidinys Didžiojoje Britanijoje  „The Lawyer“ taip pat pripažinęs „Ellex“ metų advokatų kontora.
 
Apie „Mergermarket“ 
Susijungimų ir įsigijimų rinkoje informacija yra pati vertingiausia valiuta. „Acuris“ bendrovė „Mergermarket“ praneša apie sandorius likus 6–24 mėnesiams iki jie tampa vieši. Turėdamas didžiausią susijungimų ir įsigijimų žurnalistų ir analitikų tinklą, „Mergermarket“ siūlo pačią išsamiausią susijungimų ir įsigijimų žvalgybos tarnybą, rinkai prieinamą šiais laikais. Žurnalistai įsikūrę 67 valstybėse visoje Amerikoje, Europoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje.
 
Apsilankykite www.mergermarket.com
„Ellex Valiunas“ atstovavo privataus kapitalo bendrovei „Halder“ įsigyjant „Drumag Fluidtechnik“ ir „EPH Elektronik“
2019-10-02
 
Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ atstovavo Vokietijos privataus kapitalo bendrovei „Halder“ įsigyjant „Drumag Fluidtechnik“ ir „EPH Elektronik“ – bendroves, veikiančias elektronikos ir pneumatikos, hidraulikos bei kitų pramoninių sistemų gamybos srityse. Įsigyjamos įmonės veikia Vokietijoje, Šveicarijoje ir Lietuvoje.

„Halder“ yra privataus kapitalo bendrovė, veikianti Vokietijoje nuo 1991 m. Bendrovė specializuojasi investicijų į smulkaus ir vidutinio verslo sektorių srityje ir yra investavusi į daugiau kaip 40 tokių įmonių. „Halder“ padeda savo portfelio įmonėms vykdyti plėtrą tarptautinėje rinkoje, prisideda prie jų strategijų ir verslo modelių tobulinimo.

„Drumag Fluidtechnik“ turi daugiau kaip 100 metų patirtį pneumatikos, hidropneumatikos, hidraulikos ir kitų pramoninių sistemų gamybos srityje. 

„EPH Elektronik“ specializuojasi galios ir valdymo elektronikos gamybos srityje, įskaitant elektros variklių ir reduktorių gamybą, ir tiekia produktus mechaninės inžinerijos, aviacijos, automatikos ir medicinos technologijų įmonėms.

Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ atstovavo sandoryje privataus kapitalo bendrovei „Halder“ kartu su tarptautine advokatų kontora „CMS“. Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ atliko išsamų Lietuvoje veikiančios įmonės UAB „EPH Elektronik“ teisinį patikrinimą bei konsultavo visais teisiniais sandorio sudarymo klausimais, susijusiais su Lietuvos jurisdikcija. Prie projekto dirbo „Ellex Valiunas“ partneris Paulius Gruodis, asocijuotas teisininkas Mantas Juška ir teisininkas Arvydas Grušeckas.
 
Norite gauti daugiau teisės naujienų? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!