Uždaryti

Įmonių ir reguliuojamų industrijų ginčai

Turime išskirtinės patirties patardami klientams, kai vykdydami tarptautinę veiklą jie susiduria su besikeičiančiais reguliavimo ir teisėsaugos institucijų lūkesčiais.
 
Konsultuojame savo klientus (tarp jų ir reguliuojamuose sektoriuose veikiančius klientus) visais rizikos valdymo ir atitikties klausimais, susijusiais su įvairiais sektoriais.
 
Mūsų konsultacijos dėl atitikties grindžiamos praktine patirtimi ir visapusišku kliento verslo specifikos suvokimu. Visuomet siekiame derinti teisines konsultacijas su pragmatizmu, atitinkamų reguliavimo sistemų suvokimu ir giliu verslo aplinkos išmanymu.

Susisiekite

Dr. Egidijus Baranauskas

Partneris

+370 699 61266
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZWdpZGlqdXMuYmFyYW5hdXNrYXNAZWxsZXgubHQiPmVnaWRpanVzLmJhcmFuYXVza2FzQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Jovita Gabnienė

Asocijuotoji partnerė

Ginčų sprendimo praktikos Bylinėjimosi ir tyrimų komandos vadovė
+370 52665973
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86am92aXRhLmdhYm5pZW5lQGVsbGV4Lmx0Ij5qb3ZpdGEuZ2FibmllbmVAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Komanda

Rūta Jasilionė

Asocijuotoji teisininkė

+370 52194630
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cnV0YS5qYXNpbGlvbmVAZWxsZXgubHQiPnJ1dGEuamFzaWxpb25lQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Agnė Kisieliauskaitė

Asocijuotoji teisininkė

+37052681877
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YWduZS5raXNpZWxpYXVza2FpdGVAZWxsZXgubHQgIj5hZ25lLmtpc2llbGlhdXNrYWl0ZUBlbGxleC5sdCA8L2E+:xx

Vitoldas Kumpa

Konsultantas

+37052681834
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dml0b2xkYXMua3VtcGFAZWxsZXgubHQiPnZpdG9sZGFzLmt1bXBhQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Atstovavome bendrovei „Gordon Trade & Logistics Ltd“ iškilus ginčui su Lietuvos Respublikos muitine
„Gordon Trade & Logistics Ltd“ kreipėsi kilus sudėtingam ginčui dėl prekių, gabenamų į Baltarusiją per Lietuvą, klasifikacijos pagal TARIC kodus.

Mūsų pastangomis Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą kliento naudai ir įpareigojo Lietuvos Respublikos muitinę kreiptis į Europos Komisiją dėl šių klausimų išaiškinimo.

Šis ginčas buvo reikšmingas bylinėjimosi praktikai Lietuvoje. Tai precedentinis atvejis, kai buvo patvirtinta, jog sudėtingų klasifikacijos pagal TARIC kodus klausimų Lietuvos muitinė negali spręsti vienašališkai.
Atstovavome trims stambiems bankams tariamo draudžiamojo susitarimo byloje
2009 metais Lietuvos konkurencijos taryba pradėjo tyrimą, susijusį su trimis didžiausiais Lietuvoje veikiančiais Skandinavijos bankais – SEB, „Swedbank“ ir DNB – ir grynųjų pinigų vežimo įmone „G4S“.
 
Įmonei „G4S“ buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu dominuojančia padėtimi, dėl to bankai buvo priversti pirkti grynųjų pinigų vežimo paslaugas tik iš šios įmonės.
 
Prasidėjus tyrimui, atstovavome visiems trims bankams byloje iki priimant galutinį sprendimą. Klientams nepalankią Konkurencijos tarybos nutartį dėl pažeidimo panaikino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis pripažino, kad mūsų klientai nepažeidė konkurencijos įstatymo.
Atstovavome bankui „Dnb“, sprendžiant ginčą dėl tariamo nesąžiningo struktūrizuotų produktų pardavimo
Bankas AB „Dnb“ suteikė savo klientams galimybę investuoti į banko išleistas, su kapitalu susietas obligacijas.

Prieš finansų krizę keli investuotojai pasiskolino iš šio banko ir investavo į banko obligacijas. Vėliau jie iškėlė bankui civilinį ieškinį už tariamą nesąžiningą struktūrizuotų produktų pardavimą. Banko veiksmus siūlant šiuos produktus įvertino tikrintojas.

Gynėme klientą administracinėse ir civilinėse bylose (iš viso buvo daugiau nei 20 bylų), iš kurių dvi buvo pirmosios kvalifikacinės klasės ieškiniai, pateikti Lietuvos teismams, o viena ‒ asociacijos pateiktas ieškinys ginant viešąjį interesą.