Uždaryti

Alternatyvūs ginčų sprendimo būdai

Mūsų alternatyvaus ginčų nagrinėjimo ir komercinio arbitražo pogrupį sudaro aukščiausios kvalifikacijos advokatai ir teisininkai, ne kartą sėkmingai atstovavę ir laimėję sudėtingiausias bylas savo klientams. Turime ilgametę klientų konsultavimo patirtį, ne kartą buvome arbitrais ir kviestiniais ekspertais arbitražo teismuose pagal visus arbitražo reglamentus, įskaitant UNCITRAL, ICC, SCC, VIAC ir t.t. Esame ypač pasižymėję ir pripažįstami energetikos, nekilnojamojo turto, statybų, susijungimų ir įsigijimų sektoriuose. Turime patirties ir bylose įgyvendinant teismo pagalbą arbitražui.
 
„Ellex Valiunas“ yra investicinių ginčų ir bylų dėl investicijų apsaugos nagrinėjimo arbitraže pradininkas Lietuvoje ir turi pripažintą, labai patyrusią, teisininkų komandą, dirbančią tarptautinių investicinių ginčų nagrinėjimo srityje Baltijos valstybėse. 
 
Esame sukaupę didelę patirtį rizikos valdymo ir konfliktų valdymo srityse. Padedame klientams vengti bylinėjimosi ir spręsti savo ginčus derybomis, tarpininkavimo procedūromis bei pasitelkiant ekspertus. Mūsų patirtis patvirtina, kad pasirinktas alternatyvus ginčų sprendimo būdas gali būti netikėtai konstruktyvus ir sėkmingas.
 

Susisiekite

Giedrė Aukštuolienė

Asocijuotoji partnerė

Ginčų sprendimo praktikos vadovė
+370 67305740
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdCI+Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Komanda

Tomas Balčiūnas

Teisininkas

+370 52681891
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dG9tYXMuYmFsY2l1bmFzQGVsbGV4Lmx0Ij50b21hcy5iYWxjaXVuYXNAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Rapolas Kasparavičius

Asocijuotasis teisininkas

+370 655 74269
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmFwb2xhcy5rYXNwYXJhdmljaXVzQGVsbGV4Lmx0Ij5yYXBvbGFzLmthc3BhcmF2aWNpdXNAZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Vilija Vaitkutė Pavan

Partnerė

+370 52681813
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dmlsaWphLnZhaXRrdXRlLnBhdmFuQGVsbGV4Lmx0Ij52aWxpamEudmFpdGt1dGUucGF2YW5AZWxsZXgubHQ8L2E+:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Konsultavome dėl strateginės energetikos infrastruktūros plėtros Baltijos šalių regione
Naujų elektros jungčių tiesimo ir elektros perdavimo tinklo stiprinimo strateginės reikšmės projektai sudarys galimybę visoms Baltijos šalims prisijungti prie Vakarų Europos elektros sistemos ir užtikrins saugesnį energijos tiekimą.

Jais taip pat bus užtikrintas energijos eksportas iš Europos ir importas į ją. Numatyti tokie infrastruktūros objektai: elektros jungtys su Švedija ir Lenkija bei suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas Klaipėdos jūrų uoste.

Padėjome klientams sudaryti ir derėtis dėl sudėtingų sutarčių, susijusių su moderniomis technologijomis. Prisidėjome prie šių projektų įgyvendinimo, sėkmingai teismuose įrodę jų teisėtumą ir skubumą. Padėjome pamatus naujos teismų praktikos kūrimui ‒ ji padės vystyti kitus infrastruktūros projektus Lietuvoje.
Atstovavome didžiausios pasaulyje plytų gamintojos grupės „Wienerberger“ bendrovei ginče su Valstybine mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo išregistruoti mokesčių mokėtojus, kurie nedeklaruoja kiekvieną mėnesį pardavimo PVM. Nors šie mokesčių mokėtojai vykdo investicijų projektus, VMI savo veiksmus aiškino tuo, kad šie nevykdo ekonominės veiklos, todėl privalo grąžinti pirkimo PVM, kuris buvo atskaitytas iki išregistravimo momento.
Atstovavome „Wienerberger statybinė keramika“ dėl bendrovės išregistravimo iš PVM mokėtojų registro.

Tai buvo svarbi byla su mokesčiais susijusiai teismų praktikai Lietuvoje, nes pagal ją gali būti sukurtas precedentas dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos teisių išregistruoti veikiančius ūkio subjektus, kurie kelis PVM ataskaitinius laikotarpius negauna PVM apmokestinamų pajamų, iš PVM mokėtojų registro apribojimo.