Ginčų sprendimas

Per ilgesnę nei 20 metų praktiką ginčų sprendimo srityje pelnėme sėkmingiausių nacionalinių ir tarptautinių bendrovių pasitikėjimą.

Išmanome verslo poreikius ir remiame pragmatiškus komercinius sprendimus, kurie visada pastebimi klientų ginčuose.

Padedame klientams gerai suprasti sudėtingus nacionalinės teismų sistemos aspektus ir siekiame jiems pateikti bendrą bylos vaizdą, nepamiršdami smulkių, tačiau svarbių detalių. Taip pat turime profesinės patirties arbitražo procesuose užsienio šalyse.
 
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Giedrė Aukštuolienė

Asocijuotoji partnerė

Ginčų sprendimo praktikos vadovė
+370 67305740
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdCI+Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Ramūnas Petravičius

Partneris

Ginčų sprendimo praktikos vadovas
+370 68779823
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmFtdW5hcy5wZXRyYXZpY2l1c0BlbGxleC5sdCI+cmFtdW5hcy5wZXRyYXZpY2l1c0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Atstovavome Lietuvos krepšininkams sudėtingame ginče
Stambi tarptautinė sporto agentūra siekė skirti sutartines baudas buvusiems klientams – keletui geriausių Lietuvos krepšininkų, Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės narių – už tai, kad jie nutraukė bendradarbiavimą su agentūra.

Atstovavome šiems sportininkams sudėtingame, daugelį jurisdikcijų apimančiame ginče, kurį nagrinėjo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Arbitražo tribunolas, kitos arbitražo institucijos ir Lietuvos teismai.
Atstovavome bendrovei „Gordon Trade & Logistics Ltd“ iškilus ginčui su Lietuvos Respublikos muitine
„Gordon Trade & Logistics Ltd“ kreipėsi kilus sudėtingam ginčui dėl prekių, gabenamų į Baltarusiją per Lietuvą, klasifikacijos pagal TARIC kodus.

Mūsų pastangomis Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą kliento naudai ir įpareigojo Lietuvos Respublikos muitinę kreiptis į Europos Komisiją dėl šių klausimų išaiškinimo.

Šis ginčas buvo reikšmingas bylinėjimosi praktikai Lietuvoje. Tai precedentinis atvejis, kai buvo patvirtinta, jog sudėtingų klasifikacijos pagal TARIC kodus klausimų Lietuvos muitinė negali spręsti vienašališkai.
Konsultavome Lietuvą ir jai atstovavome ginčuose su bendrove „Gazprom“
Konsultavome Lietuvos valstybę ir jai atstovavome SCC arbitražo teisme Stokholme. Teismas nagrinėjo bendrovei „Gazprom“ pateiktą ieškinį dėl akcininkų sutartyje numatytų įsipareigojimų nevykdymo.

Konsultavome Lietuvos valstybę investicijų arbitražo ginče, kurį inicijavo bendrovė „Gazprom“, vadovaudamasi ICC arbitražo taisyklėmis. Ginčo objektas buvo ankstesnės bendrovės „Gazprom“ investicijos į šiluminę elektrinę Lietuvoje.

Sėkmingai atstovavome Lietuvos valstybei investicijų arbitražo byloje, kurią inicijavo bendrovė „Gazprom“. Vadovaudamasi UNCITRAL arbitražo taisyklėmis, bendrovė pateikė ieškinį dėl Lietuvos dujų perdavimo veiklos atskyrimo nuo Lietuvos dujų paskirstymo įmonės vykdomos dujų gamybos ir tiekimo, remiantis ES trečiojo energetikos paketo nuostatomis.