Ginčų sprendimas

Per ilgesnę nei 20 metų praktiką ginčų sprendimo srityje pelnėme sėkmingiausių nacionalinių ir tarptautinių bendrovių pasitikėjimą.

Išmanome verslo poreikius ir remiame pragmatiškus komercinius sprendimus, kurie visada pastebimi klientų ginčuose.

Padedame klientams gerai suprasti sudėtingus nacionalinės teismų sistemos aspektus ir siekiame jiems pateikti bendrą bylos vaizdą, nepamiršdami smulkių, tačiau svarbių detalių. Taip pat turime profesinės patirties arbitražo procesuose užsienio šalyse.
 
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Giedrė Aukštuolienė

Partnerė

Ginčų sprendimo praktikos vadovė
crypt:KzM3MCA2NzMgMDU3NDA=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdCI+Z2llZHJlLmF1a3N0dW9saWVuZUBlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Miroslav Nosevič

Partneris

Ginčų sprendimo praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODYgNzc3OTc=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWlyb3NsYXYubm9zZXZpY0BlbGxleC5sdCI+bWlyb3NsYXYubm9zZXZpY0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx
Praktikos srities naujienos
V. Vaitkutė Pavan – vienintelė Baltijos šalyse, „Who`s Who Legal“ nominuota profesinės atsakomybės advokatė
Daugiau

Pagrindiniai šios srities projektai

V. Vaitkutė Pavan – vienintelė Baltijos šalyse, „Who`s Who Legal“ nominuota profesinės atsakomybės advokatė
2021-02-26 
 
„Ellex Valiunas“ partnerė, advokatė Vilija Vaitkutė Pavan pripažinta kaip viena iš 209 teisės profesionalų pasaulyje, rekomenduojamų bylinėjantis profesinės atsakomybės klausimais. Specialią kategoriją „Professional Negligence“ pirmą kartą pristatė teisinių tyrimų žinynas „Who`s Who Legal“. V. Vaitkutė Pavan yra vienintelė šioje kategorijoje nominuota teisininkė Baltijos šalyse.
 
WWL paskelbtas specialus „Profesinės atsakomybės“ gida atkreipia dėmesį į žymiausius šioje srityje vardus, pasižyminčius aukščiausio lygio profesionalumu  atstovaujant klientams profesinės atsakomybės bylose.
 
Iš viso gidas paskelbė 209 teisės profesionalus pasaulyje iš 134 firmų ir 28 jurisdikcijų. Europoje nominuoti tik 142 profesionalai. 
 
V. Vaitkutė Pavan kartu su „Ellex Valiunas“ teisininkų komanda sėkmingai atstovavo klientus keliose bylose dėl auditorių profesinės atsakomybės. Viena jų laikytina  tarptautinio lygio  precedentu, kurioje  2020 metais Lietuvos Aukščiausiais Teismas (LAT) suformulavo svarbias listinguojamų įmonių bei jų auditorių profesinės civilinės atsakomybės prieš trečiuosius asmenis taisykles.
„Ellex“ kompetencijas rinkoje stiprina naujais partneriais
2021-01-11
 
Didžiausia Lietuvoje advokatų kontora „Ellex Valiunas” plečia partnerių komandą – nuo sausio kontoros partnerėmis tapo Ginčų sprendimo praktikos vadovė Giedrė Aukštuolienė ir viena žinomiausių Lietuvoje Nekilnojamojo turto teisės eksperčių dr. Olga Petroševičienė. Prie „Ellex“ prisijungia ir naujas partneris Estijoje Martin Mäesalu.

Partnerė G. Aukštuolienė karjerą kontoroje pradėjo prieš dešimtmetį ir per šį laiką tapo viena perspektyviausių jaunosios teisininkų kartos atstove teismo ir arbitražiniuose ginčuose. Jos patirtis apima tiek sudėtingus verslo bylinėjimosi atvejus Lietuvoje, tiek plataus spektro klientų atstovavimą komerciniame arbitraže. Teisininkė taip pat yra sėkmingai atstovavusi Lietuvos Respublikai investicinio arbitražo procesuose. Kartu su partneriu Ramūnu Petravičiumi G. Aukštuolienė vadovauja didžiausiai Lietuvoje Ginčų sprendimo praktikai – iš viso 26 teisininkams.

Vien praėjusiais metais „Ellex“ Lietuvoje atstovavo klientams beveik 300 teismo ir arbitražo bylų, kur ginčų bendra suma viršija 2,6 mlrd. Eur.

Prie partnerių komandos prisijungusi dr. O. Petroševičienei tapo 20-ąja kontoros partnere Lietuvoje. Teisininkė būtent šiame kolektyve prieš 14 metų pradėjo būsimos advokatės karjerą. Vėliau ji dirbo įvairiose mažesnėse kontorose, taip pat individualiai atstovavo stambias verslo įmones bei taip sukaupė vertingos patirties NT teisėje. Ji kartu su Audriumi Petkevičiumi vadovaus Nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos praktikai.   

„Į „Ellex Valiunas“ grįžtu po pertraukos, kurios dėka galiu kontorai suteikti aukščiausią kompetenciją tiek kaip nekilnojamojo turto ekspertė, tiek kaip visos praktikos komandos vadovė. Net neabejoju, kad dirbant su Ellex laukia itin kompleksiški projektai. Man tai ambicingas iššūkis grįžti 2021-aisiais, kai klientams pandemijos kontekste reikės taiklių ir ilgalaikių sprendimų,“ – neabejoja dr. O. Petroševičienė.

Sulig naujų partnerių prisijungimu kontora atsižvelgia ir teisininkų bendruomenėje aktualų lyčių lygybės klausimą. Šiuo metu bendras teisininkų vyrų ir moterų santykis kontoroje lygus, o vadovų pozicijose moterų yra daugiau kaip pusė.

Advokatų kontoros Lietuvoje vadovaujančiojo partnerio Rolando Valiūno teigimu, 2020-aisiais „Ellex“ demonstravo aukščiausią teisinį lygį įvairiais pjūviais: „Visuotine advokatų kontorų klientų nuomone, turime geriausias teisines kompetencijas ir esame patikimiausias strateginis partneris, o taip pat – geriausia Baltijos šalių advokatų kontora pagal prestižinį „The Lawyer“ vertinimą bei absoliutūs lyderiai M&A sandorių rinkoje Baltijos šalyse pagal „Mergermarket“ vertinimą. Smagu, kai ir mūsų klientai buvo savo rinkų lyderiai.“ Anot jo, stiprinama praktikų vadovų komanda irgi yra stipri žinia klientams, kurie rinkdamiesi advokatų kontorą visada tikisi ne tik geriausio rezultato, bet ir efektyvaus projektų valdymo. „Džiaugiuosi, kad kontoroje lyderystės vis aktyviau imasi jaunoji teisininkų karta“, - sako R. Valiūnas.

Prieš pat 2021-uosius partnerių komandą sustiprino ir „Ellex“ biuras Estijoje – 14-uoju partneriu tapo Konkurencijos teisės ir valstybės pagalbos praktikos vadovas M. Mäesalu.
----------------- 
„Ellex Valiunas“ yra Baltijos šalyse didžiausios ir lyderiaujančios verslo advokatų kontorų grupės „Ellex“ dalis. Lietuvoje čia dirba beveik 100 teisininkų, Baltijos šalyse – per 200, iš kurių 42 partneriai. Su verslo palaikymo komanda grupė trijose šalyse turi per 280 darbuotojų.
 
Atstovavome Lietuvos krepšininkams sudėtingame ginče
Stambi tarptautinė sporto agentūra siekė skirti sutartines baudas buvusiems klientams – keletui geriausių Lietuvos krepšininkų, Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės narių – už tai, kad jie nutraukė bendradarbiavimą su agentūra.

Atstovavome šiems sportininkams sudėtingame, daugelį jurisdikcijų apimančiame ginče, kurį nagrinėjo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Arbitražo tribunolas, kitos arbitražo institucijos ir Lietuvos teismai.