Uždaryti

Viešųjų subjektų konkurencija ir valstybės pagalba

Bet kokia valstybės intervencija į rinkos santykius sukelia daugybę diskusijų. Įprastai sutariama, kad valstybė turi saugoti sąžiningą konkurenciją ir užtikrinti lygias konkurencijos sąlygas visiems rinkos dalyviams. Visgi dėl labai įvairių priežasčių valstybė dažnai priima sprendimus vykdyti intervenciją į natūralius rinkos santykius suteikdama finansines paskatas, suteikdama papildomas teises atskiriems rinkos dalyviams arba pati pradėdama veikti rinkoje.
 
Tai gali būti daroma siekiant racionalių ir visiškai teisėtų tikslų: valstybė sprendžia struktūrines rinkos problemas, kurių savarankiškai negali išspręsti privatus verslas, arba užtikrina viešųjų paslaugų teikimą, kurių negali pasiūlyti privatūs rinkos dalyviai. Visgi valstybės intervencija į rinkos santykius labai dažnai sukelia naujas konkurencijos problemas. Valstybės kontroliuojamas verslas stumia iš rinkos privačius rinkos dalyvius, o konkurencinėje kovoje laimi didžiausią valstybės paramą, o ne didžiausią efektyvumą, pasiekę rinkos dalyviai. Siekiant to išvengti būtina užtikrinti, kad valstybės intervencija į rinkos santykius visuomet būtų labai tiksli ir pamatuota. 
 
„Ellex Valiunas“ yra sukaupusi unikalią patirtį konsultuojant verslo ir valstybinio sektoriaus klientus dėl valstybės intervencijos į rinkos santykius teisėtumo. Šiuo metu esame vienintelė kontora Lietuvoje, kurios patirtis valstybės pagalbos srityje jau yra pripažįstama svarbiausiose tarptautinėse teisinėse direktorijose (Legal500, Chambers and Partners bei Global Competition Law Review).
 
„Ellex Valiunas“ Viešųjų subjektų konkurencijos ir valstybės pagalbos komanda padeda trijose pagrindinėse srityse:
  • Valstybės pagalbos taisyklių įgyvendinimas;
  • Valstybei skirto draudimo iškreipti lygiavertes konkurencijos sąlygas užtikrinimas;
  • Vietos savivaldos institucijoms numatyto draudimo dalyvauti versle užtikrinimas. 

Susisiekite

Dr. Karolis Kačerauskas

Partneris

Viešųjų pirkimų, viešojo ir privataus sektorių partnerystės ir valstybės pagalbos praktikos vadovas
+370 64041058
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86a2Fyb2xpcy5rYWNlcmF1c2thc0BlbGxleC5sdCI+a2Fyb2xpcy5rYWNlcmF1c2thc0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Padedame telekomunikacijų bendrovei „Telia Lietuva“, AB ginčijant valstybės kontroliuojamai įmonei suteiktą išimtinę teisę teikti saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo paslaugas
Padedame telekomunikacijų bendrovei „Telia Lietuva“, AB ginčijant valstybės kontroliuojamai įmonei suteiktą išimtinę teisę teikti saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo (SVDPT) paslaugas. Tai yra pirmoji byla Lietuvoje, kurioje valstybinio monopolio teisėtumas yra ginčijamas Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisyklių pagrindu.   
Padėjome AB „Klaipėdos nafta“ suderinti su Europos Komisija valstybės pagalbą Klaipėdos SGD terminalui
Padėjome AB „Klaipėdos nafta“ suderinti su Europos Komisija ~448 milijonų eurų vertės valstybės pagalbą Klaipėdos SGD terminalui. Su Europos Komisija suderinta valstybės pagalbos schema sudaro AB „Klaipėdos nafta“ valdomo SGD terminalo verslo pagrindą. Todėl šio leidimo gavimas reikšmingai prisidėjo prie terminalo projekto įgyvendinimo, atvėrusio Lietuvai ir visam Baltijos šalių regionui galimybę įsigyti gamtines dujas pasaulinėse gamtinių dujų rinkose.