ES ir konkurencijos teisė

„Ellex Valiunas“ komandos specializacija ‒ konkurencijos teisė. Mūsų specialistai ne tik atstovauja klientų interesams, bet ir užsiima pedagogine bei akademine veikla: dėsto konkurencijos teisę aukštosiose Lietuvos mokyklose, tęsia doktorantūros studijas. Per ilgą laiką sukaupėme įspūdingą patirtį konkurencijos teisės srityje. Atstovavome klientams didžiausiose konkurencijos tyrimuose ir bylose, sukaupėme išskirtinės patirties draudžiamų susitarimų tyrimuose, piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi bylose, koncentracijų ir valstybės pagalbos srityje.

Kasdienėje veikloje konsultuojame klientus visais konkurencijos teisės klausimais, atstovaujame jiems konkurencijos priežiūros ir rinkos reguliavimo institucijose bei teismuose. Taip pat padedame klientams valdyti konkurencijos rizikas, atliekame teisinius auditus, padedame diegti atitikties programas.
Pagrindiniai projektai šioje srityje

Susisiekite

Marius Juonys

Partneris

Konkurencijos praktikos vadovas
crypt:KzM3MCA2ODcgNTA1MTk=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFyaXVzLmp1b255c0BlbGxleC5sdCI+bWFyaXVzLmp1b255c0BlbGxleC5sdDwvYT4=:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Atstovavome trims stambiems bankams tariamo draudžiamojo susitarimo byloje
2009 metais Lietuvos konkurencijos taryba pradėjo tyrimą, susijusį su trimis didžiausiais Lietuvoje veikiančiais Skandinavijos bankais – SEB, „Swedbank“ ir DNB – ir grynųjų pinigų vežimo įmone „G4S“.
 
Įmonei „G4S“ buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu dominuojančia padėtimi, dėl to bankai buvo priversti pirkti grynųjų pinigų vežimo paslaugas tik iš šios įmonės.
 
Prasidėjus tyrimui, atstovavome visiems trims bankams byloje iki priimant galutinį sprendimą. Klientams nepalankią Konkurencijos tarybos nutartį dėl pažeidimo panaikino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis pripažino, kad mūsų klientai nepažeidė konkurencijos įstatymo.
Konsultavome Europos Komisiją dėl energetikos, mobilumo ir transporto politikos teisinių aspektų
Europos Komisija vykdė konkursą sudaryti bendrą paslaugų sutartį su keliais tiekėjais dėl teisinės, ekonominės ir techninės pagalbos paslaugų teikimo energetikos, mobilumo ir transporto politikos srityse.

Kartu su ekspertų grupe padėjome Europos Komisijai energetikos srityje teisiniais, ekonominiais ir techniniais klausimais.
„Ellex Valiunas“ ekspertai pasirinkti vadovauti komandai Europos Sąjungos finansuojamame projekte Bosnijoje ir Hercegovinoje
Svarbiausias šio projekto tikslas buvo perkelti Europos Sąjungos (ES) elektros energetikos teisės aktus į Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinę teisę. Veiksmingas tikslo įgyvendinimas būtų atvėręs šios šalies elektros rinką. Komanda teikė pasiūlymus rengiant visų lygmenų elektros energetikos teisės aktų projektus ir juos svarstant, atskyrė sistemų operatorius, prisidėjo stiprinant reguliavimo instituciją, organizavo veiklą šiame sektoriuje, tarptautinėse biržose, tiekimo saugumą ir tarptautinį bendradarbiavimą bei kitais šiam sektoriui svarbiais klausimais.

ES sudarytai grupei vadovavo „Ellex Valiunas“ vyresnioji teisininkė. Grupę sudarė energetikos teisės ir inžinerijos ekspertai iš Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Vengrijos bei Makedonijos. Ekspertai rengė visų lygmenų elektros energetikos teisės aktų projektus ir jų pasiūlymus, taip pat juos derino su atitinkamomis institucijomis ir teikė ataskaitas ES bei Energijos bendrijos sekretoriatui.

Šis projektas buvo pirmasis ir kol kas vienintelis laiku ir tinkamai įgyvendintas PNPP projektas Europos Bendrijoje.