Uždaryti

Kapitalo rinkos ir reguliavimas

Mūsų kapitalo rinkų patirtis apima platų produktų asortimentą, įskaitant pradinį viešą akcijų platinimą, platinimą šalies viduje ir tarptautininėje rinkoje, uždarą platinimą, obligacijas, skolos valdymo programas ir valstybės obligacijų emisijas.
 
Konsultuojame tarptautinius ir nacionalinius bankus, kredito unijas, investicines įmones, turto valdymo bendroves, draudimo bendroves ir kitus finansų rinkos dalyvius įvairiais teisiniais klausimais – nuo finansinių priemonių paketų sukūrimo ir įsigijimo finansų įstaigose iki bankų ir investavimo paslaugų teikimo reguliavimo, įskaitant sudėtingus tarptautinės veiklos klausimus.
 
Konsultuojame dėl visų investicinių fondų paslaugų aspektų – nuo vadovų licencijavimo iki visų rūšių investicinių fondų, investuojančių į visas turto klases, įskaitant nekilnojamąjį turtą, vertybinius popierius, skolas, išvestinius vertybinius popierius ir kitas finansines priemones, pensijų fondus bei privatų kapitalą, struktūros nustatymo, steigimo, apmokestinimo ir reguliavimo.

Susisiekite

Giedrius Stasevičius

Partneris

Bankininkystės ir finansų praktikos vadovas
+370 52681847
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2llZHJpdXMuc3Rhc2V2aWNpdXNAZWxsZXgubHQiPmdpZWRyaXVzLnN0YXNldmljaXVzQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Ieva Dosinaitė

Partnerė

Bankininkystės ir finansų praktikos vadovė
+370 652 39002
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86aWV2YS5kb3NpbmFpdGVAZWxsZXgubHQiPmlldmEuZG9zaW5haXRlQGVsbGV4Lmx0PC9hPg==:xx

Pagrindiniai šios srities projektai

Buvome pagrindinis oro linijų „Air Lituanica“ patarėjas
Buvome pagrindinis oro linijų „Air Lituanica“ patarėjas, Estijos oro linijoms vienašališkai nutraukus bendradarbiavimo sutartis.

Stokholmo arbitražo institute padėjome klientui laimėti sudėtingą kompleksinį aviacijos ginčą su Estijos oro linijomis, kurio vertė buvo didesnė nei 2 mln. eurų.
Atstovavome trims stambiems bankams tariamo draudžiamojo susitarimo byloje
2009 metais Lietuvos konkurencijos taryba pradėjo tyrimą, susijusį su trimis didžiausiais Lietuvoje veikiančiais Skandinavijos bankais – SEB, „Swedbank“ ir DNB – ir grynųjų pinigų vežimo įmone „G4S“.
 
Įmonei „G4S“ buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu dominuojančia padėtimi, dėl to bankai buvo priversti pirkti grynųjų pinigų vežimo paslaugas tik iš šios įmonės.
 
Prasidėjus tyrimui, atstovavome visiems trims bankams byloje iki priimant galutinį sprendimą. Klientams nepalankią Konkurencijos tarybos nutartį dėl pažeidimo panaikino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis pripažino, kad mūsų klientai nepažeidė konkurencijos įstatymo.
Atstovavome bankui „Dnb“, sprendžiant ginčą dėl tariamo nesąžiningo struktūrizuotų produktų pardavimo
Bankas AB „Dnb“ suteikė savo klientams galimybę investuoti į banko išleistas, su kapitalu susietas obligacijas.

Prieš finansų krizę keli investuotojai pasiskolino iš šio banko ir investavo į banko obligacijas. Vėliau jie iškėlė bankui civilinį ieškinį už tariamą nesąžiningą struktūrizuotų produktų pardavimą. Banko veiksmus siūlant šiuos produktus įvertino tikrintojas.

Gynėme klientą administracinėse ir civilinėse bylose (iš viso buvo daugiau nei 20 bylų), iš kurių dvi buvo pirmosios kvalifikacinės klasės ieškiniai, pateikti Lietuvos teismams, o viena ‒ asociacijos pateiktas ieškinys ginant viešąjį interesą.